[elementor-template id="2553"]
اخباردر رسانه

وزیر علوم علی رغم قولی که داده بود، پای صحبت دانشجویان نیامد

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان گفت: وزیر علوم به عنوان نماینده دولت در هفته دولت به استان سمنان آمد و به دانشگاه شاهرود رفت اما نه از طرف دانشگاه و نه از طرف وزارتخانه هیچ دعوتی برای سخنرانی و حتی حضور تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سمنان صورت نگرفت.

 

 

مهدی خوش‌سیما در گفتگو با خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در خصوص حضور وزیر علوم در دانشگاه سمنان (اینجــــا)، عنوان کرد: جلسه‌ای که در دانشگاه با حضور دکتر فرهادی برگزار شد تنها از انجمن اسلامی دانشگاه آزاد واحد شاهرود دعوت شده بود.

این فعال دانشجویی همچنین ابراز داشت: در روز گذشته همزمان با هفته دولت، شاهد حضور دکتر محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان نماینده دولت در دانشگاه سمنان بودیم که متاسفانه نه از طرف دانشگاه و نه از طرف وزارتخانه هیچ هماهنگی و دعوتی از تشکل‌های دانشجویی به عمل نیامد!

وی با ابراز تاسف از این رفتار وزیر علوم خاطرنشان کرد: چند ماه قبل بود که وزیر علوم به همراه دولت به سمنان آمده بود که در آن سفر با توجه به مطالبه دانشجویان و تشکل‌های استان، «برگزاری جلسه» را به تابستان موکول کرد که با توجه به تعطیلی تابستانی دانشگاه‌ها با پاسخ منفی دانشجویان روبرو شد. در ادامه اما شخص آقای فرهادی قول دادند تا اوایل مهرماه به دانشگاه سمنان بیایند و پاسخگوی سوالات و مطالبات دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی باشند که با توجه حضور روز گذشته ایشان در استان سمنان، دیگر بعید است که حالاحالاها به سمنان بیایند.

این فعال دانشجویی خاطرنشان کرد: حتی بزرگترین تشکل استان یعنی انجمن اسلامی را هم به جلسه دیروز دعوت نکردند که این موضوع برای ما بسیار جای تعجب دارد.

خوش‌سیما ابراز عقیده کرد: در جلسه دیروز حقیقتا به دغدغه های دانشجویی و صنفی پرداخته نشد!

گفتنی است روز گذشته وزیر علوم، در سفر یک روزه خود به استان سمنان در آئین افتتاح شش طرح دانشگاهی، بازگشایی یک طرح صنعتی و نشستی با حضور اساتید در دانشگاه های صنعتی شاهرود و سمنان حضور یافت.

سفر سرزده و بدون اطلاع قبلی محمد فرهادی از آنجایی مورد اعتراض دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی قرار گرفته است که در برنامه سفر وزیر، فرصتی برای نشست با دانشجویان استان و شنیدن مطالبات آنها در نظر گرفته نشده است و در اقدامی عجیب، فقط نماینده دانشگاه آزاد واحد شاهرود در مقابل فرهادی صحبت کرد!

یکی از دانشجویان نیز با ارسال پیامی به کانال تلگرام خبرنامه دانشجویان ایران، اعتراض خود به نحوه سفر وزیر علوم، اینگونه اعلام کرد: “این چه نشستیه که هیچ کدوم از تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سمنان حتی از برگزاری اون هم اطلاع نداشتند و تو جلسه برای بیان مطالبات خودشون حاضر نبودند؟ جناب وزیر این حرف خودتان به صورت مستند موجود است که حضور بعدی در دانشگاه سمنان در طول سال تحصیلی و با حضور تشکل‌های دانشجویی انجام خواهد شد اما بازم هیچی به هیچی!”

این در حالی است که سیدضیاء هاشمی چندی پیش در گفتگو با «خبرنامه دانشجویان ایران»؛درباره خبر خوش به دانشجویان در هفته دولت گفته بود: امسال را به عنوان سال گفتگوی دانشگاهیان و تعامل گسترده دانشجویی و دانشگاهی در سطح دانشگاه‌های کل کشور تلقی می‌کنیم. (اینجــــــا)

اما ظاهرا باید گفت که سالی که نکوست، از بهارش پیداست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا