[elementor-template id="2553"]
اخباردر رسانه

سیاست «سکوت» مسئولین در قبال «اعتراض» دانشجویان +تصاویر

به نقل از خبرنامه دانشجویان ایران: در دو هفته اخیر مسئولین دانشگاه سمنان در قبال این موضوع «سیاست سکوت» را پیش گرفته اند و نه تنها تغییری در مبالغ دریافتی اعمال نکرده اند بلکه حتی از انجام یک مصاحبه و توضیح درباره این مصوبه نیز مزایقه نموده اند. این سکوت و بی توجهی مسئولین دانشگاه، علی الخصوص معاونت آموزشی، این شائبه را ایجاد می کند که مسئولین این دانشگاه از فضای حاکم بر دانشگاه در ایام امتحانات و تابستان (که معمولا دانشجویان درگیر امتحانات هستند و پس از آن به تعطیلات تابستانی خواهند رفت)، سواستفاده کرده اند و این مصوبه جنجالی را مطرح نموده اند.

 

 

به گزارش خبرنگار صنفی – آموزشی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ حدود دو هفته قبل، «خبرنامه دانشجویان ایران» با انتشار گزارشی از مصوبه عجیب و غریب هیات امنای دانشگاه سمنان در زمینه ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه پرداخته بود. (گزارش کامل آن را در ایــنجــــا بخوانید.)

مطابق این مصوبه که به تایید هیات رئیسه دانشگاه سمنان رسیده و از تاریخ اول تیرماه سال جاری از طریق سایت معاونت آموزشی دانشگاه سمنان اطلاع رسانی شده است، دانشجویان و دانش آموختگان موظفند برای دریافت خدمات آموزشی همچون «صدور گواهی اشتغال»، «حذف اضطراری»، «صدور کارنامه تایید شده دانش آموختگان» و… رقم هایی را پرداخت کنند، هر چند در نگاه اول مبالغی خرد و ناچیز به حساب می آیند اما قطعا وقتی دانشجویی برای انجام درخواستش به اداره آموزش دانشگاه مراجعه می کند با موارد متفاوتی از خدمات مواجه می شود که باید هزینه تک تک آنها را بپردازد و جمع این مبالغ، برای دانشجویی که درآمد خاصی ندارد و اندک پول بخور و نمیری از خانواده خود می گیرد، رقم قابل توجهی خواهد بود.

متاسفانه در 2 هفته اخیر مسئولین دانشگاه سمنان در قبال این موضوع «سیاست سکوت» را پیش گرفته اند و نه تنها تغییری در مبالغ دریافتی اعمال نکرده اند بلکه حتی از انجام یک مصاحبه و توضیح درباره این مصوبه نیز مزایقه نموده اند. این سکوت و بی توجهی مسئولین دانشگاه، علی الخصوص معاونت آموزشی، این شائبه را ایجاد می کند که مسئولین این دانشگاه از فضای حاکم بر دانشگاه در ایام امتحانات و تابستان (که معمولا دانشجویان درگیر امتحانات هستند و پس از آن به تعطیلات تابستانی خواهند رفت)، سواستفاده کرده اند و این مصوبه جنجالی را مطرح نموده اند.

در این راستا برخی از دانشجویان این دانشگاه، با ارسال نظرات خود به کانال خبری دانشجویان دانشگاه سمنان و همچنین تحریریه «خبرنامه دانشجویان ایران»، اعتراض خود را نسبت به این مصوبه ابراز داشتند که در زیر قابل مشاهده است:

نظرات ارسالی دانشجویان به ادمین کانال خبری دانشجویان دانشگاه سمنان:

نظرات ارسال شده به سایت «خبرنامه دانشجویان ایران»:

نوشته های مشابه

‫۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا