اخباربیانیهعقیدتی سیاسی

نامه انجمن‌های اسلامی دانشجویان ۱۰ دانشگاه کشور به سیدحسن خمینی

چرا از یک اقدام قانونی هیئت امنا تا این حد بر آشفته شده‌اید؟! باز هم از شما انتظار نداریم که چون امام عزیز و بزرگوار یا ابوی گرانقدرتان همه را دعوت به قانون کنید اما حالا که وارد عرصه‌ی سیاست شده‌اید نصیحتمان به شما این است که به سیاق یک سیاست‌مدار عاقل رفتار کنید و تسلیم قانون باشید.

10 دفتر انجمن اسلامی  دانشجویان نامه ای را به سیدحسن خمینی درباره نامه اخیر وی به حسن روحانی درباره تغییر و تحولات دانشگاه آزاد منتشر کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: هر چه قدر هم خوشبینانه به نامه‌ی شما به رئیس جمهور نگاه کردیم انگیزه‌ای جز رو در رو قرار دادن جناب روحانی با حاکمیت در آن ندیدیم.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

برادر ارجمند جناب حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی
سلام علیکم،

مشاهده کردیم که اخیراً نامه‌ای به جناب رئیس جمهور نوشته و ضمن غیرقانونی دانستن عزل ریاست سابق دانشگاه آزاد از ایشان خواسته اید از جناب آقای میرزاده دفاع کنند، از آنجایی که مطلعیم به طور دقیق می‌دانید که هم روند عزل ریاست سابق دانشگاه آزاد قانونی بوده است و با حضور اکثریت اعضای هیئت امنا و با رأی قاطع آنان صورت پذیرفته و هم از کم و کیف نحوه‌ی ریاست پر شائبه و پر مفسده‌ی ایشان اشراف دارید، بد ندیدیم چند نکته را با شما در میان بگذاریم:

اول اینکه شما هم مانند هر شخص دیگری می توانید مواضع سیاسی داشته باشید و مناسبات خود را پیگیری کنید، اما حالا که نام فامیل شما هم نام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(س) است و اتفاقاً به دلیل همین انتسابتان در عنفوان جوانی مسئولیت‌های مختلفی همچون حضور در هیئت مؤسس دانشگاه آزاد را پیدا کرده اید، انتظار از شما این است که اگر مانند آن عزیز سفر کرده و ابوی بزرگوارتان که همه‌ی عمرش خدمت به اسلام و انقلاب بود، نمی توانید در سیاست‌ورزی جانب انصاف و تقوا را رعایت کنید حداقل دامن آن بیت صالحه را از سر لجبازی‌های سیاسی با حمایت از کسانی که به تعبیر ریاست محترم هیئت امنای دانشگاه آزاد انواع فسادهای مالی و رانت خواری‌ها را انجام داده اند، بیش از این آلوده نسازید.

دوم اینکه چرا از یک اقدام قانونی هیئت امنا تا این حد بر آشفته شده‌اید؟! باز هم از شما انتظار نداریم که چون امام عزیز و بزرگوار یا ابوی گرانقدرتان همه را دعوت به قانون کنید اما حالا که وارد عرصه‌ی سیاست شده‌اید نصیحتمان به شما این است که به سیاق یک سیاست‌مدار عاقل رفتار کنید و تسلیم قانون باشید.

و آخر اینکه هر چه قدر هم خوشبینانه به نامه‌ی شما به رئیس جمهور نگاه کردیم انگیزه‌ای جز رو در رو قرار دادن جناب روحانی با حاکمیت در آن ندیدیم، احتمالا حضرتعالی صحنه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را خوب دیده‌اید و خوب می‌دانید که خود جناب روحانی هم از فردای انتخابات تلاش حداکثری کرده است که از مسیر رادیکالی که در زمان تبلیغات پی گرفته بود دنده عقب بگیرد، اینکه چقدر ایشان در طی این مسیر موفق باشند معلوم نیست اما نامه‌ی حضرتعالی به ایشان حتما در این مسیر حکم پوست موز را دارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه آزاد واحد اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار
انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی کرمانشاه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا