بیانیه

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان پیرامون انتخابات 7 اسفند

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ يَأمُرُكُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلى أَهلِها وَإِذا حَكَمتُم بَينَ النّاسِ أَن تَحكُموا بِالعَدلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللَّهَ كانَ سَميعًا بَصيرًا
(آیه 58 سوره مبارکه نساء)

خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانش بدهید! و هنگامی که میان مردم داوری می‌کنید، به عدالت داوری کنید! خداوند، اندرزهای خوبی به شما می‌دهد! خداوند، شنوا و بیناست.

با گذشت 37 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی امروز ایران در سایه سار نعمت بزرگ ولایت، راهبری های بنیان گذار کبیر انقلاب و خلف صالحش حضرت امام خامنه ای و مجاهدت های فرزندان برومند خود توانسته است علی رغم همه توطئه ها ، تحریم ها ، سنگ اندازی ها و کارشکنی های مستکبرین جهان به پیشرفت های چشمگیر مادی و معنوی دست یافته و امید ملتهای مستضعف جهان را در امکان رسیدن به قله های پیشرفت و ترقی بیش از پیش کند .
امروز که بار دیگر ملت بزرگ ایران در پیشگاه الهی در آستانه آزمونی بزرگ و سرنوشت ساز قرار دارد ، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان به عنوان بخشی از جنبش دانشجویی مسلمان ، انقلابی و پیشرو ضمن دعوت آحاد مردم و علی الخصوص قشر فرهیخته جامعه یعنی دانشجویان عزیز ایران اسلامی به حضور حداکثری و پرشور در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ، توجه ملت را به نکاتی چند جلب می نماید :
1. همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای شرط اول انتخابات است و همین حضور حداکثری مردم است که به کشور و نظام اسلامی مصونیت می بخشد و روح جدیدی در کالبد کشور و ملت می دمد . بنابر این مهمترین مساله همچون گذشته حضور پرشور مردم فهیم و بصیر پای صندوق های رای می باشد .
2. اکنون در این برهه حساس، کشور بیش از پیش نیازمند نمایندگانی است که منافع ملی را بر منافع حزبی و شخصی خود ترجیح داده و مدرس وار و بی هیچ ملاحظه ای از احدی یا مقامی مسائل را مطرح کرده و از مصالح کشور و ملت دفاع کنند که در غیر این صورت مجددا شاهد تکرار نقطه سیاهی همانند مجلس ششم خواهیم بود که لکه ننگی بود در تاریخ انقلاب اسلامی ایران.
3. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان در شرایط کنونی بر لزوم حفظ وحدت نیروهای مومن و انقلابی زیر یک پرچم واحد تاکید کرده و هرگونه ایجاد تفرقه و چند دستگی در اجماع نیروهای صالح و پایبند به انقلاب و رهبری را مردود میداند .
4. ایران اسلامی در مقاطع زمانی مختلفی (از جمله وضعیت کنونی کشور) از غلفت مسئولین از توانایی ها و پتانسیل های داخلی و تمایل و اتکاء شدید بر غرب رنج برده است . قطعا مجلس امروز را نمایندگانی باید در بر گیرند که به قوت و قدرت و توانایی های ملت ایران اعتقاد داشته باشند و مدل ” پیشرفت درون زا ” را سرلوحه قانون گذاری و فعالیت های خود قرار دهند .
5. جو پیش آمده در کشور و گره زدن نابخردانه همه امور به تعامل با غرب و فراموش کردن مشکلات مردم امروز باعث پیش آمدن مشکلات معیشتی و اقتصادی شده است . متاسفانه امروز در وضعیتی به سر میبریم که اقتصاد در رکود است ، آلودگی هوا به مساله جدی کلانشهر ها تبدیل شده است و نگاه توسعه گرای دولتمردان باعث ایجاد شکاف های عمیق اقتصادی بین طبقات جامعه شده که عدالت را می طلبد و مردم کسانی را میخواهند که در این مسائل دغدغه و برنامه جدی داشته باشند .
6. هم اکنون شاهد هستیم که دشمنان همیشگی ملت ایران یعنی انگلیس و آمریکا در حال روانه کردن هجمه های سنگین به نیروهای وفادار انقلاب هستند . تمامی این هجمه‌ها به یاران واقعی نظام و رهبری در حالی اتفاق می‌افتد که به دلیل سلامت زندگی سیاسی و اجتماعی این افراد به‌هیچ‌وجه نتوانستند از طریق موارد اخلاقی و اقتصادی آن‌ها را زیر سؤال برده و یا حتی اشاره‌ای ازاین‌دست به آنان کنند زیرا یاوران انقلاب از محدود افرادی هستند که در برهه‌ها و آزمون‌های مختلف نظام همواره وفای به عهد با امام و آرمان‌های او را بر مصلحت‌اندیشی و دنیاطلبی و تغییر رفتار ترجیح دادند. ملت بصیر ایران با روشن بینی و دشمن شناسی توطئه دشمنان اسلام را همچون گذشته خنثی و به خودشان باز گردانند .
در انتها ضمن دعوت مجدد آحاد ملت به حضور پرشور در انتخابات اعلام میداریم که طبق آیه شریفه 58 سوره مبارکه نساء مسئولیت سنگینی در برابر درگاه الهی متوجه مردم و کاندیداهای انتخابات است که ان شاءالله ملت ایران همانند گذشته از این آزمون بزرگ نیز سربلند بیرون خواهند آمد .
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا