[elementor-template id="2553"]
بیانیهعقیدتی سیاسی

اعتراض به عدم حضور وزیر علوم در جمع دانشجویان استان سمنان+فیلم

بسمه تعالی

بیانیه مشترک شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

همانظور که انتظار می رفت در ادامه سلسله برخورد های نامناسبی که در دوران ریاست جمهوری جناب آقای روحانی از جانب وزارت علوم نسبت به تشکل های دانشگاهی صورت گرفته است، این بار نیز بی توجهی کاروان تدبیر و امید در سمنان نسبت به این تشکل ها، گمانه زنی ها در رابطه با واهمه دولت در مواجهه با مطالبات تشکل های دانشجویی را تقویت کرد. هنگامی که سال 85 رهبر انقلاب با حضور در دانشگاه سمنان اهمیت حضور مسئولین در جمع دانشجویان را به همگان اعلام کردند و سطح توقعات دانشجویان را در این رابطه بالا بردند، مطالبه تشکل های دانشگاهی استان سمنان در حضور فرماندار شهرستان سمنان و نماینده های دانشگاه های سراسر استان مبنی بر لزوم دیدار با رئیس جمهور در حاشیه این سفر، با مخالفت مسئولین رو به رو شد که حجم زیاد برنامه های رئیس جمهور به عنوان دلیل این مخالفت بیان گردید. نهایتا مقرر شد که در صورت حضور وزیر علوم در هیات همراه رئیس جمهور، ایشان جلسه ای تخصصی با حضور تشکل های دانشجویی استان برگزار نمایند. اما روز قبل از سفر رئیس جمهور به سمنان اعلام شد که وزیر علوم برنامه ای برای دیدار با تشکل های دانشگاهی ندارند ولی روز بعد تحت فشار رسانه ها ایشان مشاور خود و استاد دانشگاه سمنان جناب آقای فریدون را به عنوان نماینده جهت دیدار با دانشجویان معرفی کردند که این کار بی احترامی ایشان به تشکل های دانشجویی را به اوج خود رساند.

سوال ما تشکل های دانشجویی از جناب آقای فرهادی این است که اگر معرفی شخصی جهت دیدار با دانشجویان که حتی در حد معاونت وزیر نیز نبوده و کمترین اختیاری در زمینه رفع مطالبات دانشجویان ندارند، در حالی که شخص ایشان همزمان چند صد متر آن طرف تر در دفتر ریاست دانشگاه حضور دارند، بی احترامی و توهین به جایگاه و شخصیت دانشجویان و تشکل ها به عنوان نماینده دانشجویان نیست، نام آن را چه چیز می توان گذاشت؟ اصلا چه لزومی داشت که ایشان صرفا جهت دیدار با رؤسای دانشگاه ها این همه خود را به زحمت بیاندازند و به سمنان بیایند در حالی که حضور روسای دانشگاه ها در جلسات وزارت خانه در تهران امری عادی می باشد؟ اینکه در دانشگاه ها تبلیغ اردو های مختلط ادامه یابد، پروژه نفوذ در قالب توریسم علمی در دانشگاه ها دنبال شود، تغییر در محتوای درسی رشته های علوم انسانی با مانع تراشی های این وزارت رو به رو شود، عملا هیچ اقدامی در زمینه اقتصاد مقاوتی در سطح دانشگاه ها صورت نپذیرد، همچنان عکس سران فتنه روی برد های دانشجویی جولان دهد و یا دانشگاه هایی مثل دانشگاه سمنان پس از افزایش نجومی کمیت دانشجوهای خود در این سال ها حداقل پیشرفت را در کیفیت سطح علمی و صنفی تجربه نمایند و با وجود تمام این نقاط ضعف در عین حال وزارت علوم و شخص دکتر فرهادی چشم و گوش خود را به روی تمام این مسائل بسته نگه دارند و حاضر به شنیدن این مطالبات از زبان تشکل های دانشجویی نباشند، جایی برای دفاع از عملکرد این وزارت خانه باقی می گذارد؟

به هر حال با اینکه چنین اقدام هایی توسط وزیر علوم در گذشته نیز سابقه داشته است و بعید نیز می باشد که در آینده اصلاح شود اما توصیه ما به دولت این است که بیش از این فاصله خود را از بدنه دانشجویی زیاد نکرده و با حضور در جمع دانشجویان، حسن نیت خود را در برخورد با این قشر جوان اثبات نماید.

والسلام علی من التبع الهدی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان سمنان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا