بیانیهعقیدتی سیاسی

نامه ۸ تشکل دانشجویی کشور به روحانی

نامه ۸ تشکل دانشجویی کشور به روحانی: مراسم‌ اشرافی همسران وزرا توهین به مردم است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب شیخ حسن روحانی

سلام علیکم

این روزها و در حالی که در میان مردم، دلهره‌هایی به سبب اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها وجود دارد، خبرهایی شایع می‌شود که این نگرانی را در میان آنان بیشتر می‌کند.

در میان مردم شایع شده‌است که دولت مردانی که مردم را به انصراف از یارانه ها تشویق می‌کنند، اما خود در مجالس آنچنانی شرکت می‌کنند و ریخت و پاش‌های در این جلسات را نوعی دهن کجی به ملت تلقی می‌کنند.

باید گفت در روزهایی که به حق، مسئولان کشوری باید تمام توان خود را برای اجرای صحیح طرح تحول اقتصادی بکار گیرند تا حتی آب در گلوی پابرهنگان و صاحبان حقیقی این انقلاب تکان نخورد؛ برگزاری مراسم‌های این چنینی چه توجیهی دارد؟!

شنیده‌ایم در مراسم جشن منسوب به همسر محترمه جنابعالی، برنامه‌هایی برگزار شده است که در نه شان ایشان و نه در شان جنابعالی بوده است.

ریخت و پاش‌های تداعی کننده مراسم‌های اشرافی، در روزهایی که بلندگوهای دولتی مردم را به انصراف از یارانه تشویق می‌کند، توهین به مردم است.

برپایی شوی لباس‌های گران قیمت و طلا و جواهرات برای همسران وزرا، در روزهایی که جنابعالی وعده داد‌ اید با تمام قوا با مفاسد اقتصادی برخورد و مقابله کنید، توهین به ملت است و آن ادعا و دستور شما برای مبارزه با مفسدان اقتصادی با این اتفاقات هم‌خوانی ندارد.

جناب شیخ حسن روحانی

کنارهم قرار گرفتن خبر این جشن تفرعنی و سفر یکی دیگر از وزیران شما برای عمل جراحی گوش به خارج از کشور و نیز شایعه هزینه‌های میلیاردی برای ساخت سونا و جکوزی در نهاد ریاست جمهوری و همچنین اظهارات برخی نمایندگان مبنی بر حضور وزرای میلیاردی جمع دولت مردان، در روزهایی که هنوز شعارهای انتخاباتی، مبنی بر همراهی با قشر ضعیف جامعه گوش‌نواز است، توهین به ملت است.

از سوی دیگر، در سالی که بخشی از آن با محوریت اقتصادی نام‌گذاری شده است، اما خبرهای ریخت و پاش‌های منسوب به شما نه تکذیب می‌شود و نه واکنشی را از سوی شما در پی دارد، برپایی چنین جشن‌هایی توهین به مردم است.

کجای سیره حکومتی امیر مومنان حضرت علی(علیه السلام) دیده‌اید که زنان دولتی در چنین مجلسی و با این کیفیت دور هم جمع شوند و اینچنین جشن بگیرند؟

کدام قسمت مشکلات اقتصادی و فرهنگی و رفاهی کشور را مورد توجه قرار دادید که اینچنین فاصله حکومتی و طبقاتی را به رخ مردم کشیدید؟ مصداق نامه معروف حضرت علی(علیه السلام) به عثمان بن حنیف دقیقا همین جلسات است، جلساتی که مردم عادی اجازه حضور نداشته اند!

آقای روحانی

باید گفت که در این مقطع سکوت جنابعالی برای مردم، معنا و مفهوم خاص خود را دارد.

این روزها به سالگرد صدور فرمان هشت ماده‌ای رهبر معظم انقلاب به سران قوا مبنی بر مبارزه همه جانبه با فساد اقتصادی نزدیک می شویم؛ متاسفانه باید گفت که دولت‌ها و مسئولان قوای مقننه و قضائیه قبلی اهتمام درخور توجهی برای این امر نداشته اند، لکن شما نگذارید که نام دولت تدبیر و امید نیز در کنار ناکام‌های سایرین در اجرای این دستور رهبر فرزانه انقلاب قرار گیرد.

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه چمران اهواز
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ارومیه
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه بیرجند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا