بیانیهعقیدتی سیاسی

بیانیه مشترک انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان در محکومیت حوادث به وجود آمده برای زائرین بیت الله الحرام

در پی حوادث بسیار ناگوار اتفاق افتاده در منا انجمن اسلامی و بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان بیانیه ای را صادر نموده اند که متن کامل آن در ادامه آمده است.

متن بیانیه به شرح ذیل است :

اِنَّا لِلّهِ وَ اِنَّا اِلَیهِ رَاجِعُون

چند صباحی است که خبر های ناگواری از سرزمین وحی، قلب مسلمانان جهان و علی الخصوص مردم شریف ایران را به درد آورده است.

جای تعجب است کشوری که سردمدارانش خود را پرده داران خانه خدا و خادم الحرمین می نامند و داعیه ثروت و قدرت شان گوش مسلمانان را کر کرده، برای پذیرفتن و اداره کمتر از دو میلیون زائر که تنها یک بار در سال برای به جا آوردن فریضه حج عازم این کشور می شوند دچار اشتباهات و بی تدبیری هایی نابخشودنی می شوند.اشتباهاتی که چند صد مسلمان از جای جای جهان اسلام را به ورطه هلاکت کشانده و بعضا حوادثی چنین اسف بار را به بار می آورد. اشتباهاتی که باعث تبدیل شدن عید قربان مسلمانان به روز عزا می گردد.این در حالی است که کشور جنگ زده عراق که مدت ها است روی آرامش و امنیت را به خود ندیده چند سالی است که در ایّام اربعین حسینی میزبان چندین میلیون زائر حسینی از شهرها و کشورهای مختلف است. البته کشور عراق تنها میزبانی نیست که در ایّامی محدود بیش از بیست میلیون زائر را به خود می بیند بلکه کشور عزیزمان ایران نیز هرساله در ایّام نوروز، اعیاد مختلف و ولادت ها و شهادت ها افتخار میزبانی از چندین میلیون زائر حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) را پیدا می کند در حالی که چنین اتفاقاتی رخ نمی دهد.

رفتار های خصمانه آل سعود با ملت های آزادی خواه و جنایاتی که علیه مردم مظلوم یمن و فلسطین به همراه استکبار جهانی انجام می دهند، باور اتفاقی بودن حوادث اخیر را برای ملّت ایران سخت نموده. جنبش دانشجویی انقلابی و همچنین مردم همیشه بیدار ایران این اقدامات را محکوم نموده و سکوت مسئولین را به هیچ عنوان بر نمی تابد و برای جلوگیری از پامال شدن خون زائران پر کشیده از مسئولین کشوری و به خصوص متصدیان وزارت امور خارجه توقع واکنش مقتدرانه و رسیدگی جدی دارند.

در آخر وقوع این حادثه اسف بار را به ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای، مسلمانان جهان ، ملت شریف ایران و خصوصا خانواده های عزادار تسلیت عرض می نماییم و از خداوند متعال علوّ درجات برای آن عزیزان از دست رفته و صبر جزیل برای بازماندگانشان را مسألت داریم.

بسیج دانشجویی دانشگاه سمنان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سمنان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا