[elementor-template id="2553"]
بیانیهعقیدتی سیاسی

بیانیه به مناسبت اربعین جانباختگان فاجعه منا

بسمه تعالی

چهل روز از نشستن گرد و غبار غم و اندوه بر جامعه مسلمین جهان و عزادار شدن هزاران خانواده میگذرد و این بار جهانیان، نحسی آل سعود را بیش از هر زمان دیگری دیدند و مسلمانان عالم دانستند که این رژیم بی اصالت و خائن الحرمین نه تنها لیاقت و صلاحیت میزبانی ضیوف الرحمان را ندارند بلکه جز بردگی و تامین منافع آمریکا و اسرائیل کاری از دستشان بر نمی آید.

غاصبان بیت الله الحرام که به قطع آنهایی نیستند که با انتخاب مردم بر سرکار باشند، اکنون بیش از 200 روز است که در مستی و جنون خود و تحت حمایت غارتگران عالم مردم مظلوم یمن را نشانه گرفتند و غافل از اینکه مدت هاست در باتلاق عذاب و مصیبت این رنج گرفتار شده اند.

رژیم منحوس آل سعود وقاحت را پس از حادثه منا و در عدم اجازه به کمک رسانی به مصدومین به کمال رساند و حتی قصد داشت ابدان مطهر ضیوف الرحمان را در خاموشی دولت و دستگاه دیپلماسی کشور در عربستان دفن کند که با صلابت حیدری رهبر انقلاب مواجه و مجبور به عقب نشینی و عذرخواهی شد.

و اما تلاقی ایام سیزدهم آبان ماه و اربعین درگذشت جان باختگان فاجعه منا یک فرصت تاریخی و معنا دار برای ملت ایران است.

13 آبان ماه که روز مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است، امروز با طنین یکصدای استکبار ستیزی و هیهات مناالذله در رخداد های سه گانه این روز یعنی تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه، کشتار وحشیانه دانش آموزان به دست رژیم شاهنشاهی و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام(ره)، با شکوهی فراتر از گذشته در منظر جهانیان قرار گرفته است.

آنچه که در صفحه ی تاریخ جنبش دانشجویی مسلمان ایران به خوبی نقش بسته و نمایان است، حضور دانشجویان هوشیار و آگاه به زمان در صحنه های دفاع از انقلاب و اسلام است.

36 سال پیش در13 آبان 58 دانشجویان آزاد اندیش ایرانی با گوش و دل سپردن به فرامین و رهنمودهای پیر فرزانه ی انقلاب امام خمینی(ره) برای مبارزه با توطئه گری های آمریکا، به پا خاستند و در اقدامی شجاعانه توانستند مرکز دسیسه و نیرنگ را به اشغال خود درآورند و ضربه ای سهمگین و غافلگیرانه ای به هیمنه ی اسطوره ای آمریکا وارد کنند و کاخ نشینان ایالت متحده را متوجه این موضوع کنند که ایران امروز، ایران زمان پهلوی و قاجار نیست.

ما دانشجویان دانشگاه سمنان به عنوان بخشی از جنبش دانشجویی مومن و انقلابی ایران اسلامی اعلام می کنیم که در راه رسیدن به آرمان های انقلابی اسلامی­مان تا آخرین نفس شعار مرگ بر استکبار و مرگ بر آمریکا را سر خواهیم داد و تا آخرین نفس دست از مبارزه علیه ستمگران، منافقان، مستکبران نخواهیم کشید و ضمن محکومیت اقدامات اخیر آل سعود و اعلام انزجار از این رژیم منحوس و نوکر آمریکا در منطقه ، هرگونه تساهل و تسامح با خونخواران و جنایت کاران و مستکبرین عالم که در راس آنها آمریکا و سگ قلاده ای آن یعنی رژیم نامشروع صهیونیستی قرار دارد را محکوم کرده و خواستار اقدامات سخت، محکم و انقلابی با هر گونه دست درازی به سوی ملت های آزاده و مسلمان جهان از سوی دولت و مسئولین هستیم.

در آخر بار دیگر این فاجعه غم انگیز را به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، خانواده های داغ دیده و تمامی ملت ایران تسلیت عرض کرده و از خداوند متعال عفو و بخشش را برای جانباختگان مسئلت مینماییم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

کمیته دانشجویی بزرگداشت اربعین شهدای فاجعه منا

دانشگاه سمنان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا